World Cup 2018 in live streaming

Staff CS
Comments (0)

Watch World Cup 2018 in live stream with channels Fox , FS1 and Telemundo.  The adventure will begin on June 14 with the inaugural competition between the hosts of Russia and Saudi Arabia . The group stage will close on June 28th. From June 30th to July 3rd the eighths, the quarter finals are scheduled on July 6-7, the semi-finals on the 10th and 11th. The final for the 3rd place is played on July 14th, the finals on July 15th. Add this page to favorites for future update.

WATCH LIVE

Schedule

Group A

June 14 – Russia vs. Saudi Arabia, 11 a.m. ET, Moscow
June 15 – Egypt vs. Uruguay, 8 a.m., Yekaterinburg
June 19 – Russia vs. Egypt, 2 p.m., Saint Petersburg
June 20 – Uruguay vs. Saudi Arabia, 11 a.m., Rostov-on-Don
June 25 – Uruguay vs. Russia, 10 a.m., Samara
June 25 – Saudi Arabia vs. Egypt, 10 a.m., Volgograd

Group B

June 15 – Morocco vs. Iran, 11 a.m., Saint Petersburg
June 15 – Portugal vs. Spain, 2 p.m., Sochi
June 20 – Portugal vs. Morocco, 8 a.m., Moscow
June 20 – Iran vs. Spain, 2 p.m., Kazan
June 25 – Spain vs. Morocco, 2 p.m., Kaliningrad
June 25 – Iran vs. Portugal, 2 p.m., Saransk

Group C

June 16 – France vs. Australia, 6 a.m., Kazan
June 16 – Peru vs. Denmark, 12 p.m., Saransk
June 21 – France vs. Peru, 8 a.m., Yekaterinburg
June 21 – Denmark vs. Australia, 11 a.m., Samara
June 26 – Australia vs. Peru, 10 a.m., Sochi
June 26 – Denmark vs. France, 10 a.m., Moscow

Group D

June 16 – Argentina vs. Iceland, 9 a.m., Moscow
June 16 – Croatia vs. Nigeria, 3 p.m., Kaliningrad
June 21 – Argentina vs. Croatia, 2 p.m., Nizhny Novgorod
June 22 – Nigeria vs. Iceland, 11 a.m., Vologograd
June 26 – Iceland vs. Croatia, 2 p.m., Rostov-on-Don
June 26 – Nigeria vs. Argentina, 2 p.m., Saint Petersburg

Group E

June 17 – Costa Rica vs. Serbia, 8 a.m., Samara
June 17 – Brazil vs. Switzerland, 2 p.m., Rostov-on-Don
June 22 – Brazil vs. Costa Rica, 8 a.m., Saint Petersburg
June 22 – Serbia vs. Switzerland, 2 p.m., Kaliningrad
June 27 – Switzerland vs. Costa Rica, 2 p.m., Nizhny Novgorod
June 27 – Serbia vs. Brazil, 2 p.m., Moscow

Group F

June 17 – Germany vs. Mexico, 11 a.m., Moscow
June 18 – Sweden vs. South Korea, 8 a.m., Nizhny Novgorod
June 23 – Germany vs. Sweden, 11 a.m., Sochi
June 23 – South Korea vs. Mexico, 2 p.m., Rostov-on-Don
June 27 – Mexico vs. Sweden, 10 a.m., Yekaterinburg
June 27 – South Korea vs. Germany, 10 a.m., Kazan

Group G

June 18 – Belgium vs. Panama, 11 a.m., Sochi
June 18 – Tunisia vs. England, 2 p.m., Volgograd
June 23 – Belgium vs. Tunisia, 8 a.m., Moscow
June 24 – England vs. Panama, 8 a.m., Nizhny Novgorod
June 28 – Panama vs. Tunisia, 2 p.m., Saransk
June 28 – England vs. Belgium, 2p.m., Kaliningrad

Group H

June 19 – Poland vs. Senegal, 8 a.m., Moscow
June 19 – Colombia vs. Japan, 11 a.m., Saransk
June 24 – Japan vs. Senegal, 11 a.m., Yekaterinburg
June 24 – Poland vs. Colombia, 2 p.m., Kazan
June 28 – Senegal vs. Colombia, 10 a.m., Samara
June 28 – Japan vs. Poland, 10 a.m., Volgograd

Round of 16

June 30 – Group C winner vs. Group D runner-up, 10 a.m.
June 30 – Group A winner vs. Group B runner-up, 2 p.m.
July 1 – Group B winner vs. Group A runner-up, 10 a.m.
July 1 – Group D winner vs. Group C runner-up, 2 p.m.
July 2 – Group E winner vs. Group F runner-up, 10 a.m.
July 2 – Group G winner vs. Group H runner-up, 2 p.m.
July 3 – Group F winner vs. Group E runner-up, 10 a.m.
July 3 – Group H winner vs. Group G runner-up, 2 p.m.

Quarterfinals

July 6 – C winner/D runner-up vs. A winner/B runner-up
July 6 – E winner/G runner-up vs. G winner/H runner-up
July 7 – B winner/A runner-up vs. D winner/C runner-up
July 7 – F winner/E runner-up vs. H winner/G runner-up

Semifinals

July 10 – Winners of July 6 matches
July 11 – Winners of July 7 matches
Final – July 15 in Moscow

Facebook Comments








- Debug: cached@1524467366